onsemi 1N5929BRL
Part No.:
1N5929BRL
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds Electronics1N5929BRL.pdf
Description:
DIODE ZENER 15V 3W AXIAL
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Supplier Device Package:
1. How to order 1N5929BRL on DeepFinds Electronics?
3. Are the 1N5929BRL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1N5929BRL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1N5929BRL.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1N5929BRL pin diagram, 1N5929BRL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1N5929BRLG 1N5929BRL
Part Number 1N5929BRLG 1N5929BRL
Manufacturer onsemi onsemi
Series - *
Package/Case DO-204AL, DO-41, Axial -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V -
Tolerance ±5% -
Power - Max 3 W -
Impedance (Max) (Zzt) 9 Ohms -
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 11.4 V -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA -
Operating Temperature -65°C ~ 200°C -