onsemi 1N5932BRLG
Part No.:
1N5932BRLG
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds Electronics1N5932BRLG.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 3W AXIAL
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
3 W
Impedance (Max) (Zzt):
14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 15.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
1. How to order 1N5932BRLG on DeepFinds Electronics?
3. Are the 1N5932BRLG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1N5932BRLG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1N5932BRLG.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1N5932BRLG pin diagram, 1N5932BRLG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1N5932BRLG
Part Number 1N5932BRLG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case DO-204AL, DO-41, Axial
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance ±5%
Power - Max 3 W
Impedance (Max) (Zzt) 14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 15.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature -65°C ~ 200°C