YAGEO 221KD14-TR
Part No.:
221KD14-TR
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics221KD14-TR.pdf
Description:
VARISTOR 220V 4.5KA DISC 14MM
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 14mm
Series:
14D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
140 V
Maximum DC Volts:
180 V
Varistor Voltage (Min):
198 V
Varistor Voltage (Typ):
220 V
Varistor Voltage (Max):
242 V
Current - Surge:
4.5 kA
Energy:
60J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
900 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 221KD14-TR on DeepFinds Electronics?
3. Are the 221KD14-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 221KD14-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 221KD14-TR.
7.How to contact us to get technical supports, such as 221KD14-TR pin diagram, 221KD14-TR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 221KD14 221KD14-TR 221KD14-P10TR 221KD14-FTR 221KD14-FP10TR
Part Number 221KD14 221KD14-TR 221KD14-P10TR 221KD14-FTR 221KD14-FP10TR
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm
Series 14D 14D 14D 14D 14D
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 140 V 140 V 140 V 140 V 140 V
Maximum DC Volts 180 V 180 V 180 V 180 V 180 V
Varistor Voltage (Min) 198 V 198 V 198 V 198 V 198 V
Varistor Voltage (Typ) 220 V 220 V 220 V 220 V 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V 242 V 242 V 242 V 242 V
Current - Surge 4.5 kA 4.5 kA 4.5 kA 4.5 kA 4.5 kA
Energy 60J 60J 60J 60J 60J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 900 pF @ 1 kHz 900 pF @ 1 kHz 900 pF @ 1 kHz 900 pF @ 1 kHz 900 pF @ 1 kHz