Rohm Semiconductor 2SAR514PFRAT100
Part No.:
2SAR514PFRAT100
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Bipolar Transistors
Package:
TO-243AA
Datasheet:
DeepFinds Electronics2SAR514PFRAT100.pdf
Description:
TRANS PNP 80V 0.7A MPT3
Shipping
Inventory:156
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
TO-243AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
700 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
80 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
400mV @ 15mA, 300mA
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
120 @ 100mA, 3V
Power - Max:
500 mW
Frequency - Transition:
380MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
MPT3
1. How to order 2SAR514PFRAT100 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 2SAR514PFRAT100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2SAR514PFRAT100?
Image 2SAR514PFRAT100
Part Number 2SAR514PFRAT100
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case TO-243AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 700 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 80 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 15mA, 300mA
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 120 @ 100mA, 3V
Power - Max 500 mW
Frequency - Transition 380MHz
Operating Temperature 150°C (TJ)