Panasonic Electronic Components 2SC39300CL
Part No.:
2SC39300CL
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds Electronics2SC39300CL.pdf
Description:
RF TRANS NPN 20V 250MHZ SMINI3
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Frequency - Transition:
250MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
2.8dB ~ 4dB @ 5MHz
Gain:
Power - Max:
150mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
110 @ 1mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max):
30mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini3-G1
1. How to order 2SC39300CL on DeepFinds Electronics?
3. Are the 2SC39300CL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2SC39300CL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2SC39300CL.
7.How to contact us to get technical supports, such as 2SC39300CL pin diagram, 2SC39300CL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2SC39300CL
Part Number 2SC39300CL
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V
Frequency - Transition 250MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 2.8dB ~ 4dB @ 5MHz
Gain -
Power - Max 150mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 110 @ 1mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max) 30mA
Operating Temperature 150°C (TJ)