Panasonic Electronic Components 2SC441000L
Part No.:
2SC441000L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds Electronics2SC441000L.pdf
Description:
RF TRANS NPN 7V 0.01A SMINI3
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
7V
Frequency - Transition:
4GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
3.5dB @ 800MHz
Gain:
15dB
Power - Max:
50mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
50 @ 1mA, 1V
Current - Collector (Ic) (Max):
10mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini3-G1
1. How to order 2SC441000L on DeepFinds Electronics?
3. Are the 2SC441000L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2SC441000L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2SC441000L.
7.How to contact us to get technical supports, such as 2SC441000L pin diagram, 2SC441000L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2SC441000L
Part Number 2SC441000L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 7V
Frequency - Transition 4GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 3.5dB @ 800MHz
Gain 15dB
Power - Max 50mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 50 @ 1mA, 1V
Current - Collector (Ic) (Max) 10mA
Operating Temperature 150°C (TJ)