YAGEO 330KD20-FTB
Part No.:
330KD20-FTB
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics330KD20-FTB.pdf
Description:
VARISTOR 33V 2KA DISC 20MM
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 20mm
Series:
20D
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
20 V
Maximum DC Volts:
26 V
Varistor Voltage (Min):
29.5 V
Varistor Voltage (Typ):
33 V
Varistor Voltage (Max):
36.5 V
Current - Surge:
2 kA
Energy:
23J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
11500 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 330KD20-FTB on DeepFinds Electronics?
3. Are the 330KD20-FTB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 330KD20-FTB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 330KD20-FTB.
Image 330KD20 330KD20-OP7.5TB 330KD20-FTB 330KD20-OTB 330KD20-OP7.5TR
Part Number 330KD20 330KD20-OP7.5TB 330KD20-FTB 330KD20-OTB 330KD20-OP7.5TR
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
Series 20D 20D 20D 20D 20D
Packaging Bulk Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Maximum DC Volts 26 V 26 V 26 V 26 V 26 V
Varistor Voltage (Min) 29.5 V 29.5 V 29.5 V 29.5 V 29.5 V
Varistor Voltage (Typ) 33 V 33 V 33 V 33 V 33 V
Varistor Voltage (Max) 36.5 V 36.5 V 36.5 V 36.5 V 36.5 V
Current - Surge 2 kA 2 kA 2 kA 2 kA 2 kA
Energy 23J 23J 23J 23J 23J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz