YAGEO 471KD10J-FTR
Part No.:
471KD10J-FTR
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics471KD10J-FTR.pdf
Description:
VARISTOR 470V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 10mm
Series:
10D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
300 V
Maximum DC Volts:
385 V
Varistor Voltage (Min):
423 V
Varistor Voltage (Typ):
470 V
Varistor Voltage (Max):
517 V
Current - Surge:
3.5 kA
Energy:
85J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
210 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 471KD10J-FTR on DeepFinds Electronics?
3. Are the 471KD10J-FTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 471KD10J-FTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 471KD10J-FTR.
Image 471KD10J 471KD10J-FTR 471KD10J-OTR 471KD10J-TR 471KD10J-TB
Part Number 471KD10J 471KD10J-FTR 471KD10J-OTR 471KD10J-TR 471KD10J-TB
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm
Series 10D 10D 10D 10D 10D
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
Maximum DC Volts 385 V 385 V 385 V 385 V 385 V
Varistor Voltage (Min) 423 V 423 V 423 V 423 V 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V 470 V 470 V 470 V 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V 517 V 517 V 517 V 517 V
Current - Surge 3.5 kA 3.5 kA 3.5 kA 3.5 kA 3.5 kA
Energy 67J 85J 85J 85J 85J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz