YAGEO 471KD20J-OTB
Part No.:
471KD20J-OTB
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics471KD20J-OTB.pdf
Description:
VARISTOR 470V 10KA DISC 20MM
Package / Case:
Disc 20mm
Series:
20D
Packaging:
Tape & Box (TB)
Maximum AC Volts:
300 V
Maximum DC Volts:
385 V
Varistor Voltage (Min):
423 V
Varistor Voltage (Typ):
470 V
Varistor Voltage (Max):
517 V
Current - Surge:
10 kA
Energy:
350J
Capacitance @ Frequency:
850 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Through Hole
1. How to order 471KD20J-OTB on DeepFinds Electronics?
3. Are the 471KD20J-OTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 471KD20J-OTB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 471KD20J-OTB.
Image 471KD20J 471KD20J-TB 471KD20J-OTB 471KD20J-OTR 471KD20J-OP7.5TB
Part Number 471KD20J 471KD20J-TB 471KD20J-OTB 471KD20J-OTR 471KD20J-OP7.5TB
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
Series 20D 20D 20D 20D 20D
Packaging Bulk Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
Maximum DC Volts 385 V 385 V 385 V 385 V 385 V
Varistor Voltage (Min) 423 V 423 V 423 V 423 V 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V 470 V 470 V 470 V 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V 517 V 517 V 517 V 517 V
Current - Surge 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA
Energy 350J 350J 350J 350J 350J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 850 pF @ 1 kHz 850 pF @ 1 kHz 850 pF @ 1 kHz 850 pF @ 1 kHz 850 pF @ 1 kHz