onsemi 50A02CH-TL-E
Part No.:
50A02CH-TL-E
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Bipolar Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds Electronics50A02CH-TL-E.pdf
Description:
TRANS PNP 50V 0.5A 3-CPH
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
120mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
200 @ 10mA, 2V
Power - Max:
700 mW
Frequency - Transition:
690MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3-CPH
1. How to order 50A02CH-TL-E on DeepFinds Electronics?
3. Are the 50A02CH-TL-E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 50A02CH-TL-E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 50A02CH-TL-E.
Image 50A02CH-TL-E 50A02CH-TL-H
Part Number 50A02CH-TL-E 50A02CH-TL-H
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Transistor Type PNP PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 500 mA 500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V 50 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 120mV @ 10mA, 100mA 120mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 10mA, 2V 200 @ 10mA, 2V
Power - Max 700 mW 700 mW
Frequency - Transition 690MHz 690MHz
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ)