onsemi 55GN01MA-TL-E
Part No.:
55GN01MA-TL-E
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds Electronics55GN01MA-TL-E.pdf
Description:
RF TRANS NPN 10V 5.5GHZ 3MCP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
10V
Frequency - Transition:
4.5GHz ~ 5.5GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
1.9dB @ 1GHz
Gain:
10dB @ 1GHz
Power - Max:
400mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max):
70mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3-MCP
1. How to order 55GN01MA-TL-E on DeepFinds Electronics?
3. Are the 55GN01MA-TL-E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55GN01MA-TL-E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 55GN01MA-TL-E.
Image 55GN01MA-TL-E
Part Number 55GN01MA-TL-E
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 10V
Frequency - Transition 4.5GHz ~ 5.5GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 1.9dB @ 1GHz
Gain 10dB @ 1GHz
Power - Max 400mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max) 70mA
Operating Temperature 150°C (TJ)