CTS-Frequency Controls 637P1002I2T
Part No.:
637P1002I2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds Electronics637P1002I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVPECL
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
637
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)
1. How to order 637P1002I2T on DeepFinds Electronics?
3. Are the 637P1002I2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 637P1002I2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 637P1002I2T.
Image 637P1002I2T
Part Number 637P1002I2T
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 637
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 10 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)