CTS Resistor Products 741C083391JP
Part No.:
741C083391JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds Electronics741C083391JP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 0804
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
741
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
390
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
1. How to order 741C083391JP on DeepFinds Electronics?
3. Are the 741C083391JP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 741C083391JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 741C083391JP.
Image 741C083391JP
Part Number 741C083391JP
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 741
Package/Case 0804, Concave, Long Side Terminals
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 390
Tolerance ±5%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade Automotive
Qualification AEC-Q200
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)