CTS Resistor Products 741C083682JP
Part No.:
741C083682JP
Datasheet:
DeepFinds Electronics741C083682JP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804
Resistance (Ohms):
6.8k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
1. How to order 741C083682JP on DeepFinds Electronics?
3. Are the 741C083682JP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 741C083682JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 741C083682JP.
Image 741C083682JP
Part Number 741C083682JP
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 6.8k
Tolerance ±5%
Number of Pins 8
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)