CTS Resistor Products 742C043514JP
Part No.:
742C043514JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0606, Concave
Datasheet:
DeepFinds Electronics742C043514JP.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 510K OHM 0606
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
742
Package/Case:
0606, Concave
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
510k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
2
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
4
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
1. How to order 742C043514JP on DeepFinds Electronics?
3. Are the 742C043514JP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 742C043514JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 742C043514JP.
Image 742C043514JP
Part Number 742C043514JP
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 742
Package/Case 0606, Concave
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 510k
Tolerance ±5%
Number of Resistors 2
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 4
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade Automotive
Qualification AEC-Q200
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)