CTS Resistor Products 743C08368R0FP
Part No.:
743C08368R0FP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2008, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds Electronics743C08368R0FP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 2008
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
743
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
68
Tolerance:
±1%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
1. How to order 743C08368R0FP on DeepFinds Electronics?
3. Are the 743C08368R0FP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 743C08368R0FP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 743C08368R0FP.
Image 743C08368R0FP
Part Number 743C08368R0FP
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 743
Package/Case 2008, Concave, Long Side Terminals
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 68
Tolerance ±1%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 100mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)