CTS Resistor Products 745C102102JP
Part No.:
745C102102JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds Electronics745C102102JP.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 2512
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
745
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
1k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
1. How to order 745C102102JP on DeepFinds Electronics?
3. Are the 745C102102JP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 745C102102JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 745C102102JP.
Image 745C102102JP
Part Number 745C102102JP
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 745
Package/Case 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 1k
Tolerance ±5%
Number of Resistors 8
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 10
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)