onsemi 74F14SCX
Part No.:
74F14SCX
Manufacturer:
onsemi
Category:
Gates and Inverters
Package:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
DeepFinds Electronics74F14SCX.pdf
Description:
IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SOIC
Manufacturer:
onsemi
Series:
74F
Package/Case:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Logic Type:
Inverter
Number of Circuits:
6
Number of Inputs:
1
Features:
Schmitt Trigger
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max):
Current - Output High, Low:
1mA, 20mA
Input Logic Level - Low:
1.1V
Input Logic Level - High:
2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL:
10.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
14-SOIC
1. How to order 74F14SCX on DeepFinds Electronics?
3. Are the 74F14SCX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 74F14SCX?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 74F14SCX.
7.How to contact us to get technical supports, such as 74F14SCX pin diagram, 74F14SCX datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 74F14SCX
Part Number 74F14SCX
Manufacturer onsemi
Series 74F
Package/Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Logic Type Inverter
Number of Circuits 6
Number of Inputs 1
Features Schmitt Trigger
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max) -
Current - Output High, Low 1mA, 20mA
Input Logic Level - Low 1.1V
Input Logic Level - High 2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL 10.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C