CTS Resistor Products 752081222JPTR13
Part No.:
752081222JPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
8-SRT
Datasheet:
DeepFinds Electronics752081222JPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
752
Package/Case:
8-SRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
2.2k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
7
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)
1. How to order 752081222JPTR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 752081222JPTR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 752081222JPTR13?
Image 752081222JPTR13
Part Number 752081222JPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 752
Package/Case 8-SRT
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 2.2k
Tolerance ±5%
Number of Resistors 7
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)