CTS Resistor Products 752161151JPTR7
Part No.:
752161151JPTR7
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-DRT
Datasheet:
DeepFinds Electronics752161151JPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 14 RES 150 OHM 16DRT
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
752
Package/Case:
16-DRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
150
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
14
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)
1. How to order 752161151JPTR7 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 752161151JPTR7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 752161151JPTR7?
Image 752161151JPTR7
Part Number 752161151JPTR7
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 752
Package/Case 16-DRT
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 150
Tolerance ±5%
Number of Resistors 14
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 16
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)