CTS Resistor Products 766161681GPTR13
Part No.:
766161681GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
DeepFinds Electronics766161681GPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 15 RES 680 OHM 16SOIC
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
766
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
680
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
15
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):
0.069" (1.75mm)
1. How to order 766161681GPTR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 766161681GPTR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 766161681GPTR13?
Image 766161681GPTR13
Part Number 766161681GPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 766
Package/Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 680
Tolerance ±2%
Number of Resistors 15
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 16
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)