CTS Resistor Products 766163473GPTR13
Part No.:
766163473GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
DeepFinds Electronics766163473GPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 16SOIC
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
766
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
47k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
160mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):
0.069" (1.75mm)
1. How to order 766163473GPTR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 766163473GPTR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 766163473GPTR13?
Image 766163473GPTR13
Part Number 766163473GPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 766
Package/Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 47k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 8
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 16
Power Per Element 160mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)