CTS Resistor Products 767141103GPTR13
Part No.:
767141103GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet:
DeepFinds Electronics767141103GPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 13 RES 10K OHM 14SOIC
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
767
Package/Case:
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
13
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
14
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):
0.093" (2.36mm)
1. How to order 767141103GPTR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 767141103GPTR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 767141103GPTR13?
Image 767141103GPTR13
Part Number 767141103GPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 767
Package/Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 10k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 13
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 14
Power Per Element 100mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)