CTS Resistor Products 767161512GP
Part No.:
767161512GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet:
DeepFinds Electronics767161512GP.pdf
Description:
RES ARRAY 15 RES 5.1K OHM 16SOIC
Shipping
Inventory:760
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
767
Package/Case:
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
5.1k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
15
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):
0.093" (2.36mm)
1. How to order 767161512GP on DeepFinds Electronics?
3. Are the 767161512GP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 767161512GP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 767161512GP.
Image 767161512GP 767161512GPTR13
Part Number 767161512GP 767161512GPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products
Series 767 767
Package/Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width) 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging Tube Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Circuit Type Bussed Bussed
Resistance (Ohms) 5.1k 5.1k
Tolerance ±2% ±2%
Number of Resistors 15 15
Resistor Matching Ratio - -
Resistor-Ratio-Drift - -
Number of Pins 16 16
Power Per Element 100mW 100mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Grade - -
Qualification - -
Applications - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm) 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm)