CTS Resistor Products 767163222GPTR13
Part No.:
767163222GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet:
DeepFinds Electronics767163222GPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 16SOIC
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
767
Package/Case:
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
2.2k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
200mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):
0.093" (2.36mm)
1. How to order 767163222GPTR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 767163222GPTR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 767163222GPTR13?
Image 767163222GPTR13
Part Number 767163222GPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 767
Package/Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 2.2k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 8
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 16
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)