YAGEO 821KD07-OTR
Part No.:
821KD07-OTR
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics821KD07-OTR.pdf
Description:
VARISTOR 820V 1.2KA DISC 7MM
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 7mm
Series:
07D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
510 V
Maximum DC Volts:
670 V
Varistor Voltage (Min):
738 V
Varistor Voltage (Typ):
820 V
Varistor Voltage (Max):
902 V
Current - Surge:
1.2 kA
Energy:
52J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
60 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 821KD07-OTR on DeepFinds Electronics?
3. Are the 821KD07-OTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 821KD07-OTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 821KD07-OTR.
Image 821KD07-TR 821KD07 821KD07-FTR 821KD07-OTR 821KD07-TB
Part Number 821KD07-TR 821KD07 821KD07-FTR 821KD07-OTR 821KD07-TB
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 7mm Disc 7mm Disc 7mm Disc 7mm Disc 7mm
Series 07D 07D 07D 07D 07D
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 510 V 510 V 510 V 510 V 510 V
Maximum DC Volts 670 V 670 V 670 V 670 V 670 V
Varistor Voltage (Min) 738 V 738 V 738 V 738 V 738 V
Varistor Voltage (Typ) 820 V 820 V 820 V 820 V 820 V
Varistor Voltage (Max) 902 V 902 V 902 V 902 V 902 V
Current - Surge 1.2 kA 1.2 kA 1.2 kA 1.2 kA 1.2 kA
Energy 73J 52J 52J 52J 52J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 60 pF @ 1 kHz 60 pF @ 1 kHz 60 pF @ 1 kHz 60 pF @ 1 kHz 60 pF @ 1 kHz