YAGEO 911KD14J
Part No.:
911KD14J
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics911KD14J.pdf
Description:
VARISTOR 910V 6KA DISC 14MM
Shipping
Inventory:250
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 14mm
Series:
14D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
550 V
Maximum DC Volts:
745 V
Varistor Voltage (Min):
819 V
Varistor Voltage (Typ):
910 V
Varistor Voltage (Max):
1.001 kV
Current - Surge:
6 kA
Energy:
255J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
220 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 911KD14J on DeepFinds Electronics?
3. Are the 911KD14J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 911KD14J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 911KD14J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 911KD14J pin diagram, 911KD14J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 911KD14J 911KD14J-FP10 911KD14J-OP10 911KD14J-P10 911KD14J-F
Part Number 911KD14J 911KD14J-FP10 911KD14J-OP10 911KD14J-P10 911KD14J-F
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm
Series 14D 14D 14D 14D 14D
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 550 V 550 V 550 V 550 V 550 V
Maximum DC Volts 745 V 745 V 745 V 745 V 745 V
Varistor Voltage (Min) 819 V 819 V 819 V 819 V 819 V
Varistor Voltage (Typ) 910 V 910 V 910 V 910 V 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV 1.001 kV 1.001 kV 1.001 kV 1.001 kV
Current - Surge 6 kA 6 kA 6 kA 6 kA 6 kA
Energy 255J 255J 255J 255J 255J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 220 pF @ 1 kHz 220 pF @ 1 kHz 220 pF @ 1 kHz 220 pF @ 1 kHz 220 pF @ 1 kHz