YAGEO 911KD20J-FP7.5
Part No.:
911KD20J-FP7.5
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics911KD20J-FP7.5.pdf
Description:
VARISTOR 910V 10KA DISC 20MM
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 20mm
Series:
20D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
550 V
Maximum DC Volts:
745 V
Varistor Voltage (Min):
819 V
Varistor Voltage (Typ):
910 V
Varistor Voltage (Max):
1.001 kV
Current - Surge:
10 kA
Energy:
510J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
440 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 911KD20J-FP7.5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 911KD20J-FP7.5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 911KD20J-FP7.5?
Image 911KD20J 911KD20J-F 911KD20J-P7.5 911KD20J-OP7.5 911KD20J-FP7.5
Part Number 911KD20J 911KD20J-F 911KD20J-P7.5 911KD20J-OP7.5 911KD20J-FP7.5
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
Series 20D 20D 20D 20D 20D
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 550 V 550 V 550 V 550 V 550 V
Maximum DC Volts 745 V 745 V 745 V 745 V 745 V
Varistor Voltage (Min) 819 V 819 V 819 V 819 V 819 V
Varistor Voltage (Typ) 910 V 910 V 910 V 910 V 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV 1.001 kV 1.001 kV 1.001 kV 1.001 kV
Current - Surge 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA
Energy 510J 510J 510J 510J 510J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 440 pF @ 1 kHz 440 pF @ 1 kHz 440 pF @ 1 kHz 440 pF @ 1 kHz 440 pF @ 1 kHz