NXP USA Inc. A3G26D055N-2400
Part No.:
A3G26D055N-2400
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
6-LDFN Exposed Pad
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsA3G26D055N-2400.pdf
Description:
RF GAN AMPLIFIER 48V 6DFN
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-LDFN Exposed Pad
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
GaN
Configuration:
Frequency:
100MHz ~ 2.69GHz
Gain:
13.9dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
40 mA
Power - Output:
8W
Voltage - Rated:
125 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PDFN (7x6.5)
1. How to order A3G26D055N-2400 on DeepFinds Electronics?
3. Are the A3G26D055N-2400 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A3G26D055N-2400?
Image A3G26D055NT4 A3G26D055N-2110 A3G26D055N-2400 A3G26D055N-100 A3G26D055N-1805
Part Number A3G26D055NT4 A3G26D055N-2110 A3G26D055N-2400 A3G26D055N-100 A3G26D055N-1805
Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Technology GaN GaN GaN GaN GaN
Configuration - - - - -
Frequency 100MHz ~ 2.69GHz 100MHz ~ 2.69GHz 100MHz ~ 2.69GHz 100MHz ~ 2.69GHz 100MHz ~ 2.69GHz
Gain 13.9dB 13.9dB 13.9dB 13.9dB 13.9dB
Voltage - Test 48 V 48 V 48 V 48 V 48 V
Noise Figure - - - - -
Current - Test 40 mA 40 mA 40 mA 40 mA 40 mA
Power - Output 8W 8W 8W 8W 8W
Voltage - Rated 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V