NXP USA Inc. A5G26H110N-2496
Part No.:
A5G26H110N-2496
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
6-LDFN Exposed Pad
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsA5G26H110N-2496.pdf
Description:
RF MOSFET 48V 6DFN
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-LDFN Exposed Pad
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
Configuration:
Frequency:
2.496GHz ~ 2.69GHz
Gain:
17.7dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
50 mA
Power - Output:
15W
Voltage - Rated:
125 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PDFN (7x6.5)
1. How to order A5G26H110N-2496 on DeepFinds Electronics?
3. Are the A5G26H110N-2496 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A5G26H110N-2496?
Image A5G26H110NT4 A5G26H110N-2496
Part Number A5G26H110NT4 A5G26H110N-2496
Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Series - -
Package/Case 6-LDFN Exposed Pad 6-LDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Technology GaN -
Configuration - -
Frequency 2.496GHz ~ 2.69GHz 2.496GHz ~ 2.69GHz
Gain 17.7dB 17.7dB
Voltage - Test 48 V 48 V
Current Rating (Amps) - -
Noise Figure - -
Current - Test 50 mA 50 mA
Power - Output 15W 15W
Voltage - Rated 125 V 125 V