YAGEO AC0612JRNPO9BN221
Part No.:
AC0612JRNPO9BN221
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAC0612JRNPO9BN221.pdf
Description:
CAP ARRAY 220PF 50V C0G/NP0 0612
Manufacturer:
YAGEO
Series:
AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0612 (1632 Metric)
Supplier Device Package:
0612 (1632 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order AC0612JRNPO9BN221 on DeepFinds Electronics?
3. Are the AC0612JRNPO9BN221 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AC0612JRNPO9BN221?
Image AC0612JRNPO9BN221
Part Number AC0612JRNPO9BN221
Manufacturer YAGEO
Series AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50 V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient C0G, NP0
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)