NXP USA Inc. AFT18S230SR3
Part No.:
AFT18S230SR3
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780S
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.88GHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
1.8 A
Power - Output:
50W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order AFT18S230SR3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the AFT18S230SR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AFT18S230SR3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AFT18S230SR3.
Image AFT18S230SR3
Part Number AFT18S230SR3
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.88GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.8 A
Power - Output 50W
Voltage - Rated 65 V