NXP USA Inc. AFT23H201-24SR6
Part No.:
AFT23H201-24SR6
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
ACP-1230S-4L2L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAFT23H201-24SR6.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V ACP1230S-4
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
ACP-1230S-4L2L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain:
15.6dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
210W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order AFT23H201-24SR6 on DeepFinds Electronics?
3. Are the AFT23H201-24SR6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AFT23H201-24SR6?
Image AFT23H201-24SR6
Part Number AFT23H201-24SR6
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case ACP-1230S-4L2L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain 15.6dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 210W
Voltage - Rated 65 V