NXP USA Inc. AFV10700GSR5
Part No.:
AFV10700GSR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780GS-4L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAFV10700GSR5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780GS-4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual
Frequency:
1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain:
19.2dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
700W
Voltage - Rated:
105 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order AFV10700GSR5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the AFV10700GSR5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AFV10700GSR5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AFV10700GSR5.
Image AFV10700GSR5
Part Number AFV10700GSR5
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case NI-780GS-4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 19.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 700W
Voltage - Rated 105 V