Alpha & Omega Semiconductor Inc. AIP3D10A060Q6N
Part No.:
AIP3D10A060Q6N
Manufacturer:
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
26-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAIP3D10A060Q6N.pdf
Description:
IPM3
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase Inverter
Current:
10 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2000Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order AIP3D10A060Q6N on DeepFinds Electronics?
3. Are the AIP3D10A060Q6N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AIP3D10A060Q6N?
Image AIP3D10A060Q6N
Part Number AIP3D10A060Q6N
Manufacturer Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Series -
Package/Case 26-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm)
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type IGBT
Configuration 3 Phase Inverter
Current 10 A
Voltage 600 V