Diodes Incorporated APX803L05-33SA-7
Part No.:
APX803L05-33SA-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Supervisors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAPX803L05-33SA-7.pdf
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored:
1
Voltage - Threshold:
3.3V
Output:
Open Drain or Open Collector
Reset:
Active Low
Reset Timeout:
35ms Minimum
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3
1. How to order APX803L05-33SA-7 on DeepFinds Electronics?
3. Are the APX803L05-33SA-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of APX803L05-33SA-7?
Image APX803L05-30SA-7 APX803L05-29W-7 APX803L05-16SA-7 APX803L05-31SA-7 APX803L05-33SA-7
Part Number APX803L05-30SA-7 APX803L05-29W-7 APX803L05-16SA-7 APX803L05-31SA-7 APX803L05-33SA-7
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Number of Voltages Monitored 1 1 1 1 1
Voltage - Threshold 3V 2.9V 1.6V 3.1V 3.3V