Ampleon USA Inc. ART150PEGXY
Part No.:
ART150PEGXY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-270BA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsART150PEGXY.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 65V TO270
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-270BA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
N-Channel
Frequency:
1MHz ~ 650MHz
Gain:
31.2dB
Voltage - Test:
65 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
200 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-270-2G-1
1. How to order ART150PEGXY on DeepFinds Electronics?
3. Are the ART150PEGXY price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ART150PEGXY?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ART150PEGXY.
Image ART150PEGXY
Part Number ART150PEGXY
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case TO-270BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency 1MHz ~ 650MHz
Gain 31.2dB
Voltage - Test 65 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 150W
Voltage - Rated 200 V