Ampleon USA Inc. ART150PEXY
Part No.:
ART150PEXY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-270AA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsART150PEXY.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 65V TO270
Shipping
Inventory:133
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-270AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
N-Channel
Frequency:
1MHz ~ 650MHz
Gain:
31.2dB
Voltage - Test:
65 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
200 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-270-2F-1
1. How to order ART150PEXY on DeepFinds Electronics?
3. Are the ART150PEXY price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ART150PEXY?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ART150PEXY.
7.How to contact us to get technical supports, such as ART150PEXY pin diagram, ART150PEXY datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ART150PEXY
Part Number ART150PEXY
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case TO-270AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency 1MHz ~ 650MHz
Gain 31.2dB
Voltage - Test 65 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 150W
Voltage - Rated 200 V