ams-OSRAM USA INC. AS1382A-BWLT-15
Part No.:
AS1382A-BWLT-15
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
6-UFBGA, WLCSP
Description:
IC REG BUCK 1.5V 1A 6WLCSP
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Package/Case:
6-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Function:
Step-Down
Output Configuration:
Positive
Topology:
Buck
Output Type:
Fixed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
2.7V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A
Frequency - Switching:
4MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-WLCSP (1.22x0.85)
1. How to order AS1382A-BWLT-15 on DeepFinds Electronics?
3. Are the AS1382A-BWLT-15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AS1382A-BWLT-15?
Image AS1382A-BWLT-AD AS1382A-BWLT-15
Part Number AS1382A-BWLT-AD AS1382A-BWLT-15
Manufacturer ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC.
Series - -
Package/Case 6-UFBGA, WLCSP 6-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Function Step-Down Step-Down
Output Configuration Positive Positive
Topology Buck Buck
Output Type Adjustable Fixed
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 2.7V 2.7V
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.58V 1.5V
Voltage - Output (Max) 3.35V -
Current - Output 1A 1A
Frequency - Switching 4MHz 4MHz
Synchronous Rectifier Yes Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)