Abracon LLC ASFLT-B-20.000MHZ
Part No.:
ASFLT-B-20.000MHZ
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsASFLT-B-20.000MHZ.pdf
Description:
CLOCK OSCILLATOR SMD
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASFLT
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±15ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.045" (1.15mm)
1. How to order ASFLT-B-20.000MHZ on DeepFinds Electronics?
3. Are the ASFLT-B-20.000MHZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASFLT-B-20.000MHZ?
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Series ASFLT ASFLT ASFLT ASFLT ASFLT
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Tray Tray Tape & Reel (TR) Tray Tray
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 50 MHz 20 MHz 24 MHz 26 MHz 4.194304 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 2.7V 3V
Frequency Stability ±5ppm ±15ppm ±5ppm ±10ppm ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 7mA 7mA 7mA 7mA 7mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm) 0.045" (1.15mm) 0.045" (1.15mm) 0.045" (1.15mm) 0.045" (1.15mm)