Broadcom Limited AT-32033-TR1
Part No.:
AT-32033-TR1
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAT-32033-TR1.pdf
Description:
RF TRANS NPN 5.5V SOT23
Manufacturer:
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
5.5V
Frequency - Transition:
Noise Figure (dB Typ @ f):
1dB ~ 1.3dB @ 900MHz
Gain:
11dB ~ 12.5dB
Power - Max:
200mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
70 @ 2mA, 2.7V
Current - Collector (Ic) (Max):
32mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order AT-32033-TR1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the AT-32033-TR1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT-32033-TR1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AT-32033-TR1.
Image AT-32033-TR1 AT-32011-TR1 AT-32032-TR1 AT-41511-TR1 AT-41533-TR1
Part Number AT-32033-TR1 AT-32011-TR1 AT-32032-TR1 AT-41511-TR1 AT-41533-TR1
Manufacturer Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Transistor Type NPN NPN NPN NPN NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 5.5V 5.5V 5.5V 12V 12V
Noise Figure (dB Typ @ f) 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz 1dB ~ 1.7dB @ 900MHz ~ 2.4GHz 1dB ~ 1.6dB @ 900MHz ~ 2.4GHz
Gain 11dB ~ 12.5dB 12.5dB ~ 14dB 13.5dB ~ 15dB 11dB ~ 15.5dB 9dB ~ 14.5dB
Power - Max 200mW 200mW 200mW 225mW 225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 70 @ 2mA, 2.7V 70 @ 2mA, 2.7V 70 @ 5mA, 2.7V 30 @ 5mA, 5V 30 @ 5mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max) 32mA 32mA 40mA 50mA 50mA
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ)