Micro Commercial Co AZ23C20-TP
Part No.:
AZ23C20-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
Zener Diode Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAZ23C20-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order AZ23C20-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the AZ23C20-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AZ23C20-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AZ23C20-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as AZ23C20-TP pin diagram, AZ23C20-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AZ23C20HE3-TP AZ23C20-TP AZ23C20W-TP
Part Number AZ23C20HE3-TP AZ23C20-TP AZ23C20W-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Series - - -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Configuration 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V 20 V 20 V
Tolerance ±6% ±5% ±5%
Power - Max 300 mW 300 mW 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 14 V 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -