Micro Commercial Co AZ23C3V9-TP
Part No.:
AZ23C3V9-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAZ23C3V9-TP.pdf
Description:
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT23
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order AZ23C3V9-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the AZ23C3V9-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AZ23C3V9-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AZ23C3V9-TP.
Image AZ23C3V9-TP AZ23C3V9HE3-TP AZ23C3V9W-TP
Part Number AZ23C3V9-TP AZ23C3V9HE3-TP AZ23C3V9W-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Series - - -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Configuration 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V 3.9 V 3.9 V
Tolerance ±5% ±5.13% ±5.13%
Power - Max 300 mW 300 mW 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms 90 Ohms 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr - 3 µA @ 1 V -
Operating Temperature - -55°C ~ 150°C (TJ) -