Micro Commercial Co AZ23C43-TP
Part No.:
AZ23C43-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAZ23C43-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
43 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 32 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order AZ23C43-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the AZ23C43-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AZ23C43-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AZ23C43-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as AZ23C43-TP pin diagram, AZ23C43-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AZ23C43-TP
Part Number AZ23C43-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 32 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)