Micro Commercial Co AZ23C4V7-TP
Part No.:
AZ23C4V7-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAZ23C4V7-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±6.38%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
78 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order AZ23C4V7-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the AZ23C4V7-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AZ23C4V7-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AZ23C4V7-TP.
Image AZ23C4V7HE3-TP AZ23C4V7-TP AZ23C4V7W-TP
Part Number AZ23C4V7HE3-TP AZ23C4V7-TP AZ23C4V7W-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Series - - -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Configuration 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V 4.7 V 4.7 V
Tolerance ±6.38% ±6.38% ±5%
Power - Max 300 mW 300 mW 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms 78 Ohms 78 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -