Diodes Incorporated AZ23C6V2-7-G
Part No.:
AZ23C6V2-7-G
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Description:
DIODE ZENER ARRAY SOT323
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Supplier Device Package:
1. How to order AZ23C6V2-7-G on DeepFinds Electronics?
3. Are the AZ23C6V2-7-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AZ23C6V2-7-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AZ23C6V2-7-G.
Image AZ23C6V2-7-F AZ23C6V2-7 AZ23C6V2-7-G
Part Number AZ23C6V2-7-F AZ23C6V2-7 AZ23C6V2-7-G
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Series - - *
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Discontinued Obsolete
Configuration 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode -
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V 6.2 V -
Tolerance ±5% ±5% -
Power - Max 300 mW 300 mW -
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms 10 Ohms -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -