Micro Commercial Co AZ23C9V1HE3-TP
Part No.:
AZ23C9V1HE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAZ23C9V1HE3-TP.pdf
Description:
300MW ZENER SOT-23
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±6.04%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order AZ23C9V1HE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the AZ23C9V1HE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AZ23C9V1HE3-TP?
Image AZ23C9V1HE3-TP
Part Number AZ23C9V1HE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±6.04%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)