EPCOS - TDK Electronics B57164K0331J052
Part No.:
B57164K0331J052
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
NTC Thermistors
Package:
Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsB57164K0331J052.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 330OHM 3200K DISC
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
Package/Case:
Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
330
Resistance Tolerance:
±5%
B Value Tolerance:
±3%
B0/50:
B25/50:
B25/75:
3200K
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Power - Max:
450 mW
Length - Lead Wire:
Mounting Type:
Through Hole
Grade:
Qualification:
1. How to order B57164K0331J052 on DeepFinds Electronics?
3. Are the B57164K0331J052 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B57164K0331J052?
Image B57164K0331J052
Part Number B57164K0331J052
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series -
Package/Case Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 330
Resistance Tolerance ±5%
B Value Tolerance ±3%
B0/50 -
B25/100 3200K
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Power - Max 450 mW