EPCOS - TDK Electronics B57864S0502H040
Part No.:
B57864S0502H040
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
NTC Thermistors
Package:
Bead, Glass
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsB57864S0502H040.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3988K BEAD
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
Package/Case:
Bead, Glass
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
5k
Resistance Tolerance:
±3%
B Value Tolerance:
±1%
B0/50:
B25/50:
B25/75:
3988K
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Power - Max:
60 mW
Length - Lead Wire:
1.71" (43.50mm)
Mounting Type:
Through Hole
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
1. How to order B57864S0502H040 on DeepFinds Electronics?
3. Are the B57864S0502H040 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B57864S0502H040?
Image B57864S0502H040
Part Number B57864S0502H040
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series -
Package/Case Bead, Glass
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 5k
Resistance Tolerance ±3%
B Value Tolerance ±1%
B0/50 -
B25/100 3988K
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Power - Max 60 mW
Length - Lead Wire 1.71" (43.50mm)