Infineon Technologies BAS12505WE6327HTSA1
Part No.:
BAS12505WE6327HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diode Arrays
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAS12505WE6327HTSA1.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOT 25V 100MA SOT323
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
25 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
950 mV @ 35 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 nA @ 25 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-SOT323
1. How to order BAS12505WE6327HTSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAS12505WE6327HTSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAS12505WE6327HTSA1?
Image BAS12505WE6327HTSA1
Part Number BAS12505WE6327HTSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 25 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 35 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 25 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)